ביטול פסילות מנהליות

לזכות עורכת הדין סבטלנה ברומברג אין ספור החלטות על ביטול פסילות מנהליות. הן באמצעות בית המשפט לתעבורה והן בליווי הנהג בהליך השימוע בתחנת המשטרה, הידע והניסיון המשפטי עומדים לרשותכם הנהגים.

כשנהג מוזמן להליך שימוע בפני קצין משטרה לצורך החלטה בדבר פסילת רישיון נהיגה, משמעות הדבר, כי הנהג עבר לכאורה אחת מהעבירות המפורטות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה, ובטרם החלטה לנהג עומדת הזכות לטעון את טיעוניו בפני קצין המשטרה.
לנהג עומדת הזכות גם להיוועץ בעורך דין טרם הליך השימוע ולהיערך בטיעונים מתאימים שיש בהם כדי להביא להחלטת הקצין להימנע מפסילה ואף לדרוש נוכחות עורך דין תעבורה בהליך השימוע.

תקופת הפסילה המנהלית:

כאשר מדברים על פסילה מנהלית בהקשר של תעבורה, הכוונה היא לפסילת רישיון נהיגה על-ידי קצין משטרה בדרגת מפקח או בדרגה גבוהה יותר. תקופת הפסילה לה אתם חשופים קשורה לסוג העבירה בה אתם מעורבים או חשודים:

  • פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה ל-30 ימים בהתאם לאחת העבירות המפורטות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה.(נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים, עבירות מהירות, עקיפה מסוכנת, אי מתן זכות קדימה, נהיגה ללא מלווה ועוד עבירות חמורות)
  • פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה ל-60 ימים במקרה של מעורבות בתאונת דרכים שבה נחבל אדם או ניזוק רכוש.
  • פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה ל-90 ימים במקרה של מעורבות בתאונת דרכים בה נהרג אדם.

מועד השימוע:

לעיתים השימוע נערך במקום ביצוע העבירה ולעיתים השוטר יתן לנהג אישור על נטילת רישיון נהיגה והנהג יוזמן להליך שימוע בתחנת המשטרה בתוך שלושה ימים ממועד נטילת הרישיון.

מה טוענים בהליך שימוע:

ראשית, יש להבין כי מטרת הפסילה המנהלית הינה תקופת צינון בלבד לנהג שהיה מעורב בעבירה חמורה, מדובר למעשה בתקופת “צינון” ללא כל קשר לתוצאות ההליך המשפטי בבית המשפט.

קצין המשטרה ינסה להבין האם מדובר בעבריין תנועה סידרתי? האם הוא מסוכן כבר בשלב זה ולכן אין מניעה אלא לפסול את רישיון הנהיגה? כל זאת מבלי להמתין להכרעה שיפוטית.

ביטול פסילות מנהליות עם עו"ד סבטלנה ברומברג

עורכת דין סבטלנה ברומברג מזמינה אתכם לפנות אליה ולתאם פגישה על מנת להתחיל בהליך להגשת הבקשה לביטול הפסילה המנהלית שלכם. נפסלתם? פנו עוד היום לקבלת ייעוץ ובמקרים רבים ניתן בהחלט לפתוח בהליך קצר ויעיל ותוך ימים ספורים תינתן החלטה בעניין ביטול הפסילה והחזרת רישיון הנהיגה.

שם המשחק הוא הסיכון שנשקף מהנהג! הסיכון נלמד הן מחומרת העבירה ונסיבותיה והן מוותק  בנהיגה ועברו התעבורתי של הנהג.

כשמבינים מהי המטרה של הפסילה המנהלית יותר קל לדעת מה לטעון בהליך השימוע, אך כאמור כל מקרה ונסיבותיו הייחודיות ולכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ אישי בטרם הליך השימוע.

נפסלתם בשימוע? ניתן לבטלה דרך פנייה לבית המשפט – עם הצלחות לא מתווכחים!

במידה והתקבלה החלטה של קצין המשטרה על פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה, ניתן לפנות לבית המשפט לתעבורה בבקשה לביטול החלטת קצין המשטרה.

 את הבקשה לביטול הפסילה מגישים לבית המשפט לתעבורה, בהתאם לסמכות המקומית של ביצוע העבירה לכאורה.

פנייה לבית המשפט לתעבורה באופן עצמאי ללא ליווי מצד עורך תעבורה, באופן טבעי מפחית את הסיכוי שבית המשפט יימצא כי החלטת קצין המשטרה היתה שלא במקומה.

רק עורך דין שעוסק בתחום התעבורה יש לו הכלים לדעת האם נכון לפנות בבקשה לביטול הפסילה ואם כן, מה לטעון לצורך ביטול הפסילה.

לכן, נפסלתם? פנו עוד היום לקבלת ייעוץ ובמקרים רבים ניתן בהחלט לפתוח בהליך קצר ויעיל ותוך ימים ספורים תינתן החלטה בעניין.

ביטול פסילות מנהליות
תחומי התמחות

נהיגה בשכרות

מבין עבירות התעבורה הקיימות, נהיגה בשכרות נחשבת לאחת העבירות החמורות כאשר העונש המינימלי למי שנתפס נוהג בהשפעת אלכוהול

עבירות מהירות

עבירות מהירות הן חלק מעבירות התעבורה הנפוצות ביותר בישראל כאשר למשטרת ישראל יש מספר אמצעים טכנולוגיים לאכוף עבירות מהירות.

מתן ייעוץ לפני חקירה במשפט תעבורה

על-פי חוקי מדינת ישראל, כל אדם הנמצא לפני חקירה בתחנת משטרה, זכאי לראות עורך דין לפני תחילת החקירה או להתייעץ איתו בשיחת טלפון.

דוחו"ת תעבורה

העונשים העיקריים הקבועים בחוק התעבורה הם קנסות כספיים, נקודות תעבורה ושלילת רישיון.

ביטול פסילות מנהליות

ביטול פסילות מנהליות

כאשר מדברים על פסילה מנהלית בהקשר של תעבורה, הכוונה היא לפסילת רישיון נהיגה על-ידי קצין משטרה בדרגת מפקח או בדרגה גבוהה יותר.

נהיגה בזמן פסילה

נהיגה בזמן פסילה

נהג הנתפס נוהג בזמן שרישיונו פסול, עלול לקבל עונש של מאסר בפועל, גם אם אינו ביצע שום עבירת תנועה במהלך הנהיגה.

תאונות דרכים

תאונות דרכים

נהג אשר היה מעורב בתאונת דרכים והוא נחשב לנהג הפוגע, עלול למצוא את עצמו ללא רישיון או בהליכים משפטיים מסויימים בהתאם לחומרת התאונה.

ייצוג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד) שייך למשרד הרישוי בישראל והוא פועל במישור הרפואי בכדי לצמצם את מספר הנהגים.

דילוג לתוכן