דוחות תעבורה

דוחות תעבורה – ביטול קנסות ונקודות

העונשים העיקריים הקבועים בפקודת התעבורה הם קנסות כספיים, נקודות לפי שיטת הניקוד החדשה ושלילת רישיון נהיגה.
כאשר נהג מקבל דו”ח תעבורה האופציה הראשונה הנראית לעין היא להיכנע ולשלם את תשלום הדו”ח.

אכיפת המשטרה בדרכים כנגד נהגים מתבצעת באמצעות רישום דוחות מסוג קנס או הזמנה לדין בעבירות חמורות.

כשנהג מקבל דו”ח מסוג קנס עומדות בפניו מס’ אפשרויות:

  • לשלוח בקשה בכתב לביטול הדו”ח תוך 30 יום בדואר רשום או בדרך מקוונת למרכז פניות נהגים ארצי.
  • לשלם את הדו”ח – מהווה כאמור הודאה בעבירה.
  • בקשה להמרת הדו”ח באזהרה – תלוי בוותק בנהיגה, עבר נקי, סוג העבירה וכאמור תנאי להמרה באזהרה הוא הודאה באשמה.
  • בקשה להישפט – ניתן לפנות בבקשה להישפט תוך 90 יום מיום קבלת הדו”ח, אז כמובן תקבלו זימון לדיון בבית המשפט לתעבורה.
  • הסבת הדו”ח על שם הנהג בפועל – כשמדובר על דו”ח המבוסס על צילום הרכב, ניתן לבקש להסב את הדוח על שם הנהג בפועל תוך 30 יום, בצירוף תצהיר הסבה מצד הנהג וצילום רישיון נהיגה.

הדרך לביטול הנקודות ושמירה על הרישיון מתחילה בשיחת טלפון!

או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:

למה חובה לטפל בביטול הנקודות?

הסנקציה המשמעותית ביותר כנגד נהגים הינה רישום נקודות תעבורה לצד דו”ח התנועה שקיבלתם.

הקנס והרישום במרשם התעבורתי במשטרת ישראל זו רק ההתחלה של הסנקציה בתשלום הדו”ח. רישום נקודות חובה במשרד הרישוי יש בו כדי להביא לסנקציות משמעותיות בדמות של קורסי חובה לרבות פסילת רישיון נהיגה לתקופה של שלושה ואף תשעה חודשים וכן בחינות ומבחנים במכון הרפואי.

לכן,לפני שמחליטים על תשלום הדו”ח או כל צעד זה או אחר יש לפנות לעורך דין לתעבורה שיש לו הכלים, הידע והניסיון המשפטי והמקצועי ליתן לכם את הייעוץ הטוב ביותר בדרך הנכונה והמהירה לביטול הדו”ח והנקודות שלצידו.

 

נהגים חדשים:

נהגים חדשים שרישיונם בשנתיים הראשונות נמצאים בקטגוריה אחרת מבחינת משרד הרישוי, ובעניינם ישנם עבירות “תמימות” ואף שיגידו קלות, שאין בצידם נקודות אבל יש בהם כדי להביא לאי חידוש רישיון הנהיגה ואף לחייבם במבחן תיאוריה כתנאי לחידוש רישיון הנהיגה, וזאת כאמור בנוסף להמשך נהג חדש לשנתיים נוספות.

מנהגים חדשים מצופה להקפיד ייתר על המידה בנהיגה ושמירה על חוקי התנועה.  לכן, כל הרשעה ו/או תשלום דו”ח של אחת מהעבירות המופיעה בתוספת השלישית לפקודת התעבורה תביא לסנקציות מצד משרד הרישוי לרבות אי חידוש רישיון הנהיגה של הנהג החדש.

העבירות המופיעות בתוספת השלישית: מהירות, עקיפה מסוכנת, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, עבירה שגרמה לתאונה בה נפגע אדם, אי הגשת עזרה או הודעה על תאונת דרכים, עבירה לפי תקנה 2 לתקנות התעבורה לגבי אי מתן זכות קדימה או עבירה שבית המשפט לתעבורה גזר על נהג חדש פסילה לתקופה של שלושה חודשים או יותר.

דוחות תעבורה

לא להחליט לפני שמתייעצים:
אם רישיון הנהיגה חשוב לכם, אל תעשו צעד מכל זוג שהוא בקשר לדו”ח שקיבלתם, ייעוץ והכוונה מעורכת הדין סבטלנה ברומברג תמנע מכם פגיעה ברישיון הנהיגה ותביא אתכם בדרך הבטוחה, הקצרה והיעילה לשמור לכם על רישיון הנהיגה.

זכרו!
אם שילמתם את הדו”ח זו למעשה הודאה באשמה/בעבירה, אל תגידו לא ידענו, לאחר תשלום הדו”ח כמעט ואין דרך לבטלו ולכן קחו אוויר חייגו אליי לייעוץ מיידי!

ייצוג בבית משפט לביטול הנקודות:

הדרך לביטול הנקודות מתחילה בדרך כלל בבקשה להישפט ולאחר מכן בייצוג בבית המשפט לתעבורה, וככל שעורכת הדין סבטלנה ברומברג לצידכם זכרו אתם בידיים טובות בדרך הנכונה לביטול הדו”ח.

הבטחה לביטול הדו”ח:
ההליך בבית המשפט לתעבורה מתקיים בהתאם להוראות חוק סדר הדין הפלילי ולכן, שכה”ט אינו מותנה בתוצאה ולא ניתן לתת כל הבטחה או וודאיות בקשר לתוצאות ההליך המשפטי בדרך לביטול הדו”ח או ביטול הנקודות!

עם תוצאות לא מתווכחים:

לעורכת הדין סבטלנה ברומברג מאות ואלפי לקוחות מרוצים אותם ייצגה בבית המשפט לתעבורה והביאה לתוצאות הנדרשות דהיינו שינוי סעיף העבירה וביטול הנקודות ואף ביטול הקנסות לחלוטין.

ככל שעורכת הדין סבטלנה ברומברג החליטה לקבל על עצמה אחריות לייצוג בתיק, היא תעשה כל שניתן במסגרת האפשרויות המשפטיות להביא לתוצאה המתבקשת – ביטול הנקודות וצמצום הנזק לפגיעה ברישיון הנהיגה שלכם.

רישיון עם אחריות:

זכרו! אל תנסו את מזלכם בבית המשפט לתעבורה, הניסיון מלמד שלנהג הממוצע אין את הידע המתאים להביא לתוצאה המתבקשת לביטול הנקודות, אל תשאירו את גורל עתיד רישיון הנהיגה בידיים לא מיומנות, בשביל זה אני כאן!

תחומי התמחות

נהיגה בשכרות

מבין עבירות התעבורה הקיימות, נהיגה בשכרות נחשבת לאחת העבירות החמורות כאשר העונש המינימלי למי שנתפס נוהג בהשפעת אלכוהול

עבירות מהירות

עבירות מהירות הן חלק מעבירות התעבורה הנפוצות ביותר בישראל כאשר למשטרת ישראל יש מספר אמצעים טכנולוגיים לאכוף עבירות מהירות.

מתן ייעוץ לפני חקירה במשפט תעבורה

על-פי חוקי מדינת ישראל, כל אדם הנמצא לפני חקירה בתחנת משטרה, זכאי לראות עורך דין לפני תחילת החקירה או להתייעץ איתו בשיחת טלפון.

דוחו"ת תעבורה

העונשים העיקריים הקבועים בחוק התעבורה הם קנסות כספיים, נקודות תעבורה ושלילת רישיון.

ביטול פסילות מנהליות

ביטול פסילות מנהליות

כאשר מדברים על פסילה מנהלית בהקשר של תעבורה, הכוונה היא לפסילת רישיון נהיגה על-ידי קצין משטרה בדרגת מפקח או בדרגה גבוהה יותר.

נהיגה בזמן פסילה

נהיגה בזמן פסילה

נהג הנתפס נוהג בזמן שרישיונו פסול, עלול לקבל עונש של מאסר בפועל, גם אם אינו ביצע שום עבירת תנועה במהלך הנהיגה.

תאונות דרכים

תאונות דרכים

נהג אשר היה מעורב בתאונת דרכים והוא נחשב לנהג הפוגע, עלול למצוא את עצמו ללא רישיון או בהליכים משפטיים מסויימים בהתאם לחומרת התאונה.

ייצוג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד) שייך למשרד הרישוי בישראל והוא פועל במישור הרפואי בכדי לצמצם את מספר הנהגים.

דילוג לתוכן