עבירות מהירות

עבירות המהירות מתחלקות לשתי קבוצות עיקריות:

עבירות מסוג "ברירת משפט" (דו"ח קנס)" בהן הנהג יכול לבחור לשלם את הקנס או לבקש להישפט

עבירות מסוג "הזמנה לדין": בהן הנהג מוזמן לדיון בעניינו בפני שופט בבית המשפט לתעבורה.

הנקודות הנלוות לכל עבירת מהירות נקבעות על-פי המהירות שנמדדה. מהירות של עד 20 קמ”ש מעל לקבוע בחוק, בדרך עירונית, לא תחייב בניקוד ומהירות שגבוהה מ- 20 קמ”ש תחייב ב- 8 או 10 נקודות – בהתאם לחריגה מהמהירות המותרת בדרך.

עבירות מהירות מסוג הזמנה למשפט תעבורה:


נהג יוזמן לבית המשפט – רק במידה וחרג במהירות שגבוהה מ- 40 קמ”ש בדרך עירונית ו- 50 קמ”ש בדרך שאינה עירונית.

סמכות פסילה מנהלית בגין עבירת מהירות מסוג הזמנה לדין:


בעבירות מסוג “הזמנה לדין” קמה סמכות למשטרת ישראל לזמן את הנהג לשימוע על החלטה בדבר פסילה מנהלית, שבסופו יחליט קצין המשטרה האם לפסול “כמנה ראשונה” את רישיון הנהיגה לתקופה של עד 30 ימים או לחילופין להימנע מפסילה, גם בהליך השימוע בפני קצין משטרה חשוב להיוועץ בעורך דין מומחה בתחום התעבורה ואף זכותכם לבקש את נוכחותו בהליך השימוע.

אשמח לעמוד לשירותכם – מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:

עבירות מהירות

בשימוש אגף התנועה של משטרת ישראל מספר מכשירים שבאמצעותם היא אוכפת עבירות מהירות מופרזת לרבות, מכשיר מסוג ממל”ז (אקדח לייזר), “דבורה” ומצלמות מהירות מסוג (א/3). לכל אמצעי ואמצעי התכונות שמאפיינות אותו ונדרשת מומחיות מיוחדת להתמודדות משפטית בכדי לערער את אמינות, תקינות ואופן הפעלת האמצעי שבאמצעותו נמדד רכבו של הנהג.

משטרת ישראל משקיעה מאמצים רבים בכדי לאכוף עבירות מסוג זה ועושה שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותה. לאחרונה התערערה אמינותן של המצלמות הסטטיות (א/3) ולמעשה המדינה ספגה מכה כלכלית קשה מהקפאת השימוש במצלמות לתקופה מוגבלת וכעת הם חזרו לפעול במלוא המרץ. 
ככל ונתפסתם נוהגים במהירות מופרזת אל תהססו לפנות אליי לקבלת הכוונה וייצוג משפטי, רק לעו”ד תעבורה שמתמחה בתחום זה יש את הניסיון והידע לחלץ אתכם מפסילת רישיון ואף להביא לביטול הנקודות. הסנקציות העונשיות הוחמרו משמעותית בשנים האחרונות וגם נהגים נורמטיביים מוצאים עצמם מאבדים את רישיון נהיגתם לתקופות ארוכות ולעיתים אף סופגים עונשי מאסר בפועל.

מבלי להקל ראש בעבירות המהירות, הרי שלא תמיד יש קשר ישיר בין החריגה במהירות לבין התרחשותן של תאונות דרכים אך הקשר רלוונטי, בעיקר, לתוצאות התאונה וחריגת המהירות.

ביטול נקודות בעבירות מהירות: ענישה משנית שמתלווה להרשעה בעבירת מהירות הינה הסנקציה הנגזרת מנקודות משרד רישוי שמתלוות לכל עבירה. עו”ד תעבורה מנוסה יודע למצוא “כשלים” בראיות שעל-בסיסן מבקש לשנות את כתב האישום לעבירה אחרת – שאין בצידה נקודות וכך לחסוך ללקוח את ההתנהלות הלא נעימה מול משרד הרישוי והסנקציות שהוא משית על מי שנצברו לחובתו נקודות.  

למרות שנהגים רבים בוחרים לפעמים “פשוט לשלם את הדו”ח ולגמור עם זה” הם אינם מבינים שתשלום כמוהו כהודאה באשמה ולקיחת אחריות, לרבות ספיגת הנקודות שמתלוות לעבירה. מכיוון שכך, ועל-מנת להימנע מאמצעי תיקון שונים בהן עושה שימוש משרד התחבורה, רצוי להימנע, ככל הניתן, מצבירת נקודות ולחשוב פעמיים טרם תשלום הדו”ח שכן, התשלום בדרך כלל אינו “סוף פסוק” ועלול לגרור אחריו סנקציות מצד משרד הרישוי, לרבות החובה לביצוע קורס בסיסי, ייעודי, פסילת רישיון נהיגה, הפנייה לבדיקות במכון הרפואי ועוד.

ביטול פסילות מנהליות

מלכודת לנהג חדש בהרשעה בעבירת מהירות: עבירת מהירות מצוייה בתוספת השלישית בפקודת התעבורה והרשעה בכל עבירות המהירות בכל דרגה שהיא, החל מקנס על סך 250 ₪ ללא נקודות ועד דוחות מהירות מסוג הזמנה לדין, תחייב נהג חדש לעבור מבחן תיאוריה כתנאי לחידוש הרישיון ותקופה נוספת בת שנתיים בהן יוגדר שוב כנהג חדש עם כל המגבלות החלות על נהג חדש.

ייצוג משפטי: לעורכת הדין סבטלנה ברומברג ניסיון רב בטיפול בעבירות מהירות והיא מכירה היטב את כל מכשירי האכיפה בהם עושה שימוש משטרת ישראל.  

עוה”ד ברומברג מופיעה על בסיס קבוע בבתי משפט לתעבורה בכל רחבי הארץ ומתעדכנת, באופן תדיר, בפסיקות השונות ובחידושי הנהלים.

תחומי התמחות

נהיגה בשכרות

מבין עבירות התעבורה הקיימות, נהיגה בשכרות נחשבת לאחת העבירות החמורות כאשר העונש המינימלי למי שנתפס נוהג בהשפעת אלכוהול

עבירות מהירות

עבירות מהירות הן חלק מעבירות התעבורה הנפוצות ביותר בישראל כאשר למשטרת ישראל יש מספר אמצעים טכנולוגיים לאכוף עבירות מהירות.

מתן ייעוץ לפני חקירה במשפט תעבורה

על-פי חוקי מדינת ישראל, כל אדם הנמצא לפני חקירה בתחנת משטרה, זכאי לראות עורך דין לפני תחילת החקירה או להתייעץ איתו בשיחת טלפון.

דוחו"ת תעבורה

העונשים העיקריים הקבועים בחוק התעבורה הם קנסות כספיים, נקודות תעבורה ושלילת רישיון.

ביטול פסילות מנהליות

ביטול פסילות מנהליות

כאשר מדברים על פסילה מנהלית בהקשר של תעבורה, הכוונה היא לפסילת רישיון נהיגה על-ידי קצין משטרה בדרגת מפקח או בדרגה גבוהה יותר.

נהיגה בזמן פסילה

נהיגה בזמן פסילה

נהג הנתפס נוהג בזמן שרישיונו פסול, עלול לקבל עונש של מאסר בפועל, גם אם אינו ביצע שום עבירת תנועה במהלך הנהיגה.

תאונות דרכים

תאונות דרכים

נהג אשר היה מעורב בתאונת דרכים והוא נחשב לנהג הפוגע, עלול למצוא את עצמו ללא רישיון או בהליכים משפטיים מסויימים בהתאם לחומרת התאונה.

ייצוג בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד) שייך למשרד הרישוי בישראל והוא פועל במישור הרפואי בכדי לצמצם את מספר הנהגים.

דילוג לתוכן